top of page

להיות עצמאית

מאז שאני זוכרת את עצמי אני עצמאית,

🤸‍♀️ לא היה לי סבלנות אז יצאתי ראשונה בהפרש של 5 דקות מאחותי התאומה. בילדות תמיד הייתי זאת שמסדרת את הבית, מרגיעה ודואגת וגם זאת שתמיד היו ציפיות ממנה.


🎁 עזבתי את הבית בגיל 25, אחרי החתונה, העמסתי את החדר שלי על האוטו ועברתי עם פלג מהמרכז לצפון הרחוק, לבד בלי המשפחה והחברים. אמר לי זהו עד סוף החיים, אמרתי לו בוא נראה 10 שנים ונתקדם משם, כבר 24 שנים נשואים באושר.


תמיד ידעתי שאהיה עצמאית ויהיה לי עסק משלי, אבל כיוונתי לגיל פנסיה. היו לי תחנות שתכננתי לעבור בדרך.


🎈 אני זוכרת ששאלו אותנו בלימודי התואר השני, איפה נהיה בעוד כמה שנים ואמרתי לתומי עד גיל 50 אהיה סמנכ"לית מש"א. היום אני כבר מנכ"לית של העסק שלי.


👆 טרום היציאה לעצמאות לוותה בשנה וחצי של משברים, ניתוח מוח של האיש שאיתי, פיטורין וקורונה. כל אלה הביאו אותי למחשבה שאין מה לחכות, צריך להגשים חלומות כאן ועכשיו.

וכך יצאתי לדרך לאט לאט צעד צעד, לאט אבל בטוח. והכל כמובן עם תמיכה מהמשפחה וחברים.


💥 לאחרונה פונים אליי א.נשים שעוכבים אחרי הדרך שלי וחושבים לצאת לעצמאות, מבקשים להתייעץ, לקבל כלים וצידה לדרך. אז הנה כמה טיפים ליציאה לעצמאות:


1. מעוף לעסקים - פנו אליהם, מגיע לכם ייעוץ של כ- 35 שעות תלוי בעסק במגוון תחומים, ייעוץ עסקי, ייעוץ דיגיטלי ועוד מגוון יועצים בתחומים שונים. אחלה עזרה להקמת עסק במינימום כסף.

אני לקחתי יועץ עסקי שהאמין בי איך הוא אמר לי "את בשלה לכי לפתוח עוסק מורשה".איתו הקמתי את האתר המדהים שלי.


2. תדאגו שיהיה לכם רו"ח שאתם סומכים עליו ומאמינים בו.


3. אם אתם יכולים, תדאגו למקור הכנסה אחד קבוע שיהיה העוגן שלכם. ככה תהיו רגועים שיש הכנסה שנכנסת כל חודש.


4. תדאגו לנראות שלכם ברשת, הדבר הראשון שהשקעתי בו היה האתר המדהים שלי, שהתפתח, גדל והשתנה יחד איתי. ההשקעה הכי טובה שלי עד עכשיו. זה כרטיס הביקור שלי היום.


5. תשקיעו בתמונות תדמית, בעיקר אם אתם זה העסק, אתם נותני השירותים.


6. תתמקצעו ותלמדו את רזי השיווק הדיגיטלי, צילום וידאו (פתחתי ערוץ יוטיוב), סטורי טלינג, אינסטגרם, לינקדאין, כתיבה שיווקית, תמיד תישארו מעודכנים.

אלה רק חלק מהקורסים שלקחתי והיום אני לומדת הנחיית קבוצות כדי להרים סדנאות והרצאות מקצועיות יותר.


7. תעיזו, תתנסו בדברים חדשים, תעשו שיתופי פעולה, תכירו א.נשים חדשים, בשניים זה כוח כפול.


8. לא תמיד הכל הולך חלק לפחות לא בהתחלה, תחבקו גם את האתגרים, מהם אנחנו לומדים להיות יותר טובים. אם תתמידו, תהיו מקצוענים, ישרים והכי חשוב תישארו בני אדם, תצליחו.


9. תתנדבו, זה עושה טוב לנשמה. אני מרגישה יותר נתרמת מתורמת. זה עושה טוב לנשמה.


10. אל תוותרו על הדברים הקטנים, ספורט, קפה טוב, לישון מידי פעם עד מאוחר והכי חשוב למלא מצברים, לצאת לחופש מידי פעם.


11. הכי הכי חשוב, ,תשמרו כל הזמן על אופטימיות, תהנו מהדרך, תאמינו בעצמכם, אז גם הלקוחות שלכם יאמינו בכם. ותהיו בשליחות שלכם. זה המתכון להצלחה.


🎀 מודה כל יום על ההחלטה להיות עצמאית, מודה על הא.נשים והארגונים שאני מכירה יום יום. שרק ימשיך ככה אמן. (הטקסט נכתב אתמול לפנות בוקר ברגע של השראה)


מתלבטים האם לצאת לעצמאות? מוזמנים להתייעץ ב💖


Comments


bottom of page